K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  20.september 2002 www.virtsu.ee
Virtsu töökojas käib taas elu
MART MÕNISTE
Fotod OLEV KAASVirtsus Vanalinna all asuvad endise kalurikolhoosi töökoja ruumid seisid pikalt tühjalt ja lagunesid. Tänavu suvest kostavad sealt taas tööhääled.

Virtsust pärit Elmo Kivisalu on toonud oma firma Tallinnast Virtsusse. Põhjusena nimetab ta eelkõige oma Virtsu päritolu ja soovi elavdada veidi kodukoha elu. On ju pärast kalatööstuse kui suurima tööandja pankrotti töövõimalused Virtsus väga kesiseks jäänud. Inimesed lähevad Virtsust ära, sinna, kus on tööd.

OÜ Saluun alustas tegevust 1999. aasta sügisel Tallinnas. Sisseostetud terasosadest koostati mitmesuguseid seadmeid. 2000. aasta suvel hakati ka ise metalldetaile valmistama, praegu tehakse enamik vajaminevast oma firmas. Toodanguks igasugused rasked teraskonstruktsioonid, peamiselt allhankena teistele firmadele. Näiteks Rootsi terasetööstusele konveierid ja transportöörid koos paigaldusega, Norra firmadele laevade abiseadmete detailid, laevade ja naftaplatvormide sisustuselemendid koos paigaldusega. Põhitoodang on terasest, mõningad detailid ka alumiiniumist ja pronksist.

Eelkõige pakutakse tööd keevitajatele, kuid häid töökäsi läheb alati tarvis ja edaspidi on ka muid ametikohti tekkimas.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]