K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  6. veebruar 2004 SLK pressiteade
Parvlaev Tehumardi läheb lammutamisele

Saaremaa Laevakompanii teatel läheb 1973. aastal ehitatud parvlaev Tehumardi lammutamisele, kuna amortiseerunud laevale pole leitud rakendust, milleks tuleks eelnevalt teostada ka põhjalik remont.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on ettevõtte üks vanemaid ja väiksemaid laevu seisnud rakenduseta juba kuus aastat, alates parvlaeva Regula toomisest Kuivastu-Virtsu liinile. "Tehumardi funktsioonid on üle läinud sama tüüpi, kuid 1979. aastal ehitatud parvlaevale Koguva, mis asendab remondis olevaid paevlaevu ning teeb vajadusel täiendavaid lisareise", rääkis Rihvk. "Oleme aastaid otsinud Tehumardile uut rakendust, mõeldes nii ujuveksponaadi variandile kui pakkunud seda näiteks kaitseministeeriumile jäälõhkujaks ümber ehitamiseks. Kuna amortiseerunud laeva vastu huvi puudub ja seda lihtsalt sadamas seista lasta on samuti kulukas ja mõtetu, läheb laev lammutamisele", lisas ta.

Parvlaev Tehumardi valmis 1973. aastal Riia tehases, laev mahutas kokku kuni 140 reisijat ja 28 sõidukit. Kuivastu-Virtsu liinil teenindas Tehumardi alates 1973. aastast.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]