K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  6. oktoober 2004 Postimees
Virtsu ja Roomassaare sadam saavad videovalve
MEHIS TULK

Euronõuetest tingituna paigaldab AS Saarte Liinid Roomassaare sadamasse ja Virtsu sadama kaubakaile aasta lõpuks videovalve.

Valvesüsteemi paigaldamist nõuab rahvusvaheline laevade ja sadamaalade turvalisuse koodeks, mis tugineb konventsioonile inimelude ohutusest merel. Kõik sadamad, kus toimub rahvusvaheline reisijate ja kaupade vedu, peavad vastama koodeksi tingimustele. Saarte Liinide sadamatest laieneb see Roomassaarele, Virtsule, Rohukülale ja Heltermaale.

Saarte Liinide projektijuht Anne Oolup rääkis, et nimetatud sadamatele on tehtud turvariskide analüüs ja koostatud sellest lähtuvalt turvaplaanid, millega riigifirma praegu sadamaid vastavusse viibki.

Muu hulgas peavad sadamad ellu rakendama laevade laadimise pideva jälgimissüsteemi. "Kindlasti peab olema inimvalve, aga soovitatakse täiendavalt ka videovalvet, millega peab kaasnema pildi salvestamine," selgitas Oolup.

Kui teistes sadamates videovalve hetkel puudub, siis Roomassaares on see osaliselt olemas, kuid ei vasta turvakoodeksi nõuetele. Esialgu on Saarte Liinid kuulutanud välja riigihanke seadmete leidmiseks Roomassaare sadamale ja Virtsu sadama kaubakaile.

Oolup nentis, et Heltermaa ja Rohuküla sadamas on praegu aastased väljaveomahud veel väikesed, mistõttu esialgu piirdutakse seal inimvalvega. Kuid sarnased investeeringud tuleb edaspidi neiski sadamais teha.

"Igasuguseid nurgataguseid me ei jälgi," täpsustas Oolup, lisades, et videovalve ei puuduta praegu parvlaevaliiklust.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]