K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  2. september 2006 Lääne Elu
Virtsu poiss mängib Soomes jalgpalli
TARMO ÕUEMAA

Virtsus jalgpalluriteed alustanud ning hiljem Pärnus mänginud Harry Silling hakkab esimese jalgpallurina Läänemaalt mängima Soomes. Suvel Soome õppima asunud noormees tegi kaasa veel kolm aastat tagasi Soome II liigas mänginud Kauhajoki Karhu treeninguil ja kohe olid treenerid tema teenetest huvitatud. Praegu on vormistamisel üleminekudokumendid Eesti jalgpalliliidu ja praeguse koduklubi Pärnu Pataljoniga, kes võitis tänu virtsulase väravatele viimati Eesti II liiga.

Harry Silling alustas oma treeninguid Virtsus treeneri Jaanus Getreu käe all ja treenis seal 9 aastat. "Mäletan, kui Harry tuli seitsmeaastase käharpäise poisina esimest korda trenni," rääkis Getreu. "Ta oli kohe tahtmist täis ja ääretult sõbralik. Temaga ei olnud kunagi suuri konflikte. Ainus, mis meenub, on see, kui ta kord mulle nähvas, et miks trenn ainult 1,5 tundi kestab."

Getreu hindab ka noormehe universaalsust. "Alustas ta meil väravavahina, edasi mängis aastaid kaitses, siis poolkaitses ja lõpuks Pärnus tipuründajana, kus oli ka väga resultatiivne," ütles ta.

"See on ere näide, kuhu viib töökus ja tahtmine," ütles Getreu. "Mul on olnud palju andekaid poisse, kes millegi puudumisel ei ole kuigi kaugele jõudnud. Ei pea alati olema looduslaps. Kui sa tahad, võid jõuda väga kaugele."


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]