K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  28. august 2007 Lääne Elu
Virtsu põhikooli juhib soome keele doktorant
LEHTE ILVES


Et Virtsu põhikooli senine direktor, geograaf Olavi Vainu juhib nüüd Matsalus rõngastuskeskust, sai uueks koolijuhiks Maria–Magdalena Jürvetson.

Geograafi haridusega Olavi Vainu on Hanila vallas õpetaja ja koolijuht olnud 1995. aastast. Pärast ülikooli lõpetamist 1995 sai temast Vatla kooli õpetaja, hiljem ka direktor. Aastast 2003 on ta Virtsu kooli direktor.

"Kool on tore koht, aga inimene peab oma kutsumust järgima," ütles Vaino ametivahetuse kohta. Vaino tunnistas, et on olnud hobiornitoloog juba paarkümmend aastat ja kui pakuti rõngastuskeskuse juhataja kohta, võttis ta selle vastu. Virtsu koolis annab ta aga geograafiatunde edasi.

Uueks koolijuhiks sai slavist ja fennist Maria–Magdalena Jürvetson, kes valmistub kaitsma oma Soome–teemalist doktoritööd. Ta on olnud Tallinna pedagoogikaülikoolis vene ja soome keele õpetaja. Magistritöös võrdles ta Eesti ja Soome ärkamisaega 19. sajandil.

"Hullumeelne aasta tuleb," ennustas Jürvetson. Et tal pole koolijuhi ettevalmistust, peab ta läbi tegema sellekohased kursused. Vaja on lõpetada doktoritöö, kohaneda uue ameti ja kooliga.

"Virtsu koolis on toetav ja sõbralik õhkkond," on ta esimesed muljed.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]