K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  2. august 2008 Lääne Elu
Virtsu vanal raudteetammil käib teeremont
TARMO ÕUEMAA
Fotod OLEV KAAS

Hanila vald tellis ligi miljoni krooni eest teetöid aastakümneid tagasi suletud kitsarööpmelise raudteetammi korrastamiseks.

Hanila abivallavanema Mart Viipsi sõnul kasutavad Virtsu vana raudteetammi nii kohalikud, kellele see on otsetee Virtsust koju, kui ka turistid, kes saavad seda mööda ratastega Puhtu–Laelatu kaitsealale. Tammi remonditav osa ulatub Virtsust Laelatuni välja. "Lõigu pikkus on umbes 2 kilomeetrit," ütles Mart Viipsi.

Remonti teeb AS Lääne Teed. "Kõigepealt tuli teha eeltöid. Osaliselt tuli võsa maha võtta. Laelatu–poolsesse otsa, kus on puisniit, tegime kaheksa truupi," loetles Lääne Teede Lihula teemeister Tarvo Kuldkepp.

Osa remonditavast teest läheb otse läbi mere ning seal pidid Lääne Teede töölised ka tammi taastama. „Meil oli nädal aega brigaad peal, kes tormide ja teiste loodusjõudude poolt välja lammutatud põllukive tammi tagasi pani," rääkis teemeister. Valmis on ka teejupi alus ning nüüd ootab teed 2,5 kordne pindamine. "Kate tuleb tolmuvaba," ütles Kuldkepp.

Raudteetammi tee omapära on selle kitsus. "3,6meetrist teed ei ole ma enne teinud, kohati on see veelgi kitsam. Aga meie masinatele ei ole see takistus,” ütles teemeister.

Tee peaks valmis saama augusti lõpuks ja selle maksumus peaks olema 930 000 krooni. "Loodame isegi varem valmis saada, kui ainult ilm vingerpussi ei mängi," ütles Tarvo Kuldkepp.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]