K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  2. november 2008 ERR Uudised
Virtsus avati uus tuulepark
URMAS LAURI
Fotod Mart Mõniste


Virtsu 2 tuulepark vanalinna poolt


Vaade kalatööstuse juurest

Tuuleenergiast toodetud elektri hulk kasvas Eestis kümnendiku võrra, uue tuulepargi kolme tuuliku koguvõimsus katab ligikaudu kolme tuhande kodumajapidamise elektrivajaduse.

Kuigi tuuleparkidesse investeerijad ootavad dividende alles pensionipõlveks, loodetakse Virtsu uuest tuulepargist kasu saama hakata kümne aasta pärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mäletan, et veel nii mõnedki aastad tagasi oli ikka üldine seisukoht see, et see tuuletallamine on üks tühi ettevõtmine ja targad ja asjalikud mehed sellega ei tegele," märkis keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Ministri sõnul on nüüd selgeks saanud, et tuule tallamine on väga asjalik tegevus, nii mitmedki targad mehed ja nutikad ettevõtjad on sellega tegelema hakanud.

Ettevõtte Nelja Energia Hanila valda rajatud tuuleparkides kasutatakse eesrindlikku tehnoloogiat. Palju on rõhku pandud aerodünaamikale, et vähendada tuulikute labade tekitatavat müra.

"Ta teeb eriliseks see, et esiteks tuulikutel puudub käigukast, ja sellest tulenevalt on müra tase oluliselt madalam," selgitas OÜ Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus.

Hanila valda on ettevõttel kavas panna üles veel mõned tuulikud. "Meil on ehitusluba praegu kuue tuuliku püstitamiseks, leping tuulikutarnijaga on sõlmitud, ja tuulikud peaksid olema püsti järgmise aasta lõpus," lisas Kruus.

Hanila vallas on praegu 15 tuulikut, umbes sama palju võib veel aja jooksul lisanduda. Hanila on aga juba praegu Eesti tuuleenergiarikkaim vald, tuulikute koguvõimsus on ühtekokku 28,8 megavatti.

Eestis toodab elektrit praegu umbes 40 tuulikut, mille toodang katab ligikaudu 30 000 keskmise kodumajapidamise tarbimisele ja moodustab umbes 2% Eesti kogutarbimisest. Põhja-Läänemaale Noarootsi valda ehitatakse praegu Aulepa tuuleparki, mille 13 tuulikut suurendavad peagi tuuleenergiat veel umbes poole võrra.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]