K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  12. juuni 2009 Oma Saar
Virtsu sadamahoone uuestisünd
RAUL VINNI


PINGID MEENUTAVAD VANA AEGA: Olgugi et maja on uus, on seal
tunda ka vana Virtsu sadamahoone hõngu. Nimelt jäeti osaliselt
alles vanad massiivsed pingid, kus nii mõnigi saarlane on
näiteks tukastanud, kui "saarelise eripära" tõttu tuli
oodata tormi vaibumist või hommikust praami.

Foto Olev Kaas / www.virtsu.ee

"Ajad on muutunud," tõdeb Virtsu sadama direktori asetäitja Ilmar Piilmann sadamahoones oma uues kabinetis istudes. Aegade muutumise all võib pidada silmas ka näiteks seda, et seal, kus nüüd on Piilmanni kontor, asus veel hiljuti sadamakohvik.

"Maja sai uue mundri ja täiesti uued kommunikatsioonid," selgitab Piilmann. Endine suure ootesaaliga maja gabariitide vähendamine andis sadama ootealale pea 10 meetrit juurde. Nüüd asub endises ootesaalis kohvik, ruumidepaigutus on muutnud ning kuigi maja välisilme meenutab endist, on hoone saanud uue kesta.

"Põhifunktsioonid on meil ikka samaks jäänud," märkis Piilmann. 80. aastate alguses kasutasid reisijad sadamahoonet peamiselt praamide ootamiseks. Nüüd, kui bussid sõidavad parvlaeva pardale, pole suurt ootesaali vaja ning reisijad käisid majas peamiselt söömas ja pileteid ostmas. Sestap ongi maja keskpunktiks nüüd kohvik, sest kassad asuvad edaspidi ainult väljas.

Sadamahoones ei ole ka enam endisel kujul kauplust, vajalikud suupisted saab osta kohvikust, kus on lisaks toiduletile ka n-ö poelett. "Kõik on koos," märgib Piilmann eelmisel reedel rahvale avatud hoone kohta.

Ilmar Piilmann räägib, et sadama rekonstrueerimiseks on käimas praegu kolm projekti, neljas on kohe-kohe algamas. Täna hakatakse freesima asfalti senisel ootealal, mistõttu pannakse mõned sõidukiteread kinni. Sadama rekonstrueerimistööd peaksid lõplikult valmis saama novembriks, osa jõutakse lõpetada ka varem.

"Kui hiidlased tahavad uut praami sellele liinile anda, siis varem me seda vastu võtta ei saa," ütleb Piilmann muiates.Tagasi artiklite lehele 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]