K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  22. oktoober 2009 Lääne Elu
Hanilas vallavanemana jätkaval Peksaril tuleb ehk koolid sulgeda
KAIE ILVES

Kui Hanilas vallavanemana jätkaval Arno Peksaril ei õnnestu enne selle aasta lõppu hankida 1,5 miljonit krooni, tuleb tal koolid detsembris sulgeda.

"Kõige mustem stsenaarium on tõesti koolid ja lasteaiad detsembris kinni panna," ütles Hanila praegune ja tulevane vallavanem Peksar.

1,5 miljonit krooni on miinimum, mida vald vajaks, et aasta lõpuni kuidagi välja tulla. Eelarvesse augu löönud saamata kaevandusõigustasu aga viibib ja pole teada, millal see välja makstakse - võimalik, et tuleval või isegi ületuleval aastal.

„Reaalset raha on praegu kohe vaja," märkis Peksar, kes on seni tulutult pidanud võimaliku toetuse asjus läbirääkimisi rahandusministeeriumiga ja lubas viimases hädas pöörduda valitsuse poole.

Uus volikogu tuleb Hanilas kokku nädala pärast, kus selguvad nii selle esimees kui ka aseesimees. Uued võivad tulla mõlemad, sest Olavi Vainu on öelnud, et ei soovi volikogu juhina jätkata.

Loodetuule nimekirja liige Meelis Malk ütles, et Koduvald võiks pakkuda Loodetuulele või Südameasjale vähemalt volikogu aseesimehe kohta - see oleks viisakas. Tõenäoliselt aga tulevad mõlemad juhid siiski Koduvalla nimekirjast - ei Südameasja ega Loodetuule meestel ole volikogutöö kogemust.

Oma valimisliidu võit Südameasja ja Loodetuule üle Peksarit ei hämmastanud, kuigi nii suurt ülekaalu ei julgenud ta loota ja ennustas Koduvallale seitset kohta.

"Eks teiste puudus olnud, et konkreetsust jäi väheks," märkis vallavanem. "Oleks võinud rohkem eeltööd teha ja ennast valla asjadega paremini kurssi viia."Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]