K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  21. november 2009 Oma Saar
Virtsus nüüd Lääne-Eesti moodsaim sadamakaielarve
IVIKA LAANET

Eile avati Virtsu sadamas pidulikult AS-i Saarte Liinid uus, Lääne-Eesti moodsaim ja parim sadamaosa, 95 miljonit krooni maksnud sadamakai nr 8.

"Uut sadamakaid oli eelkõige vaja selleks, et parandada reisijate pääsemist Saare- ja Muhumaale, et ei peaks samadelt kaidelt laadima kaupa ja vedama reisijaid," ütles Saarte Liinide juhatuse esimees Ants Tammleht. Kai ehitati 6% Saarte Liinide raha ja 94% Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi raha eest. Kai pikkus on 160 meetrit, vee sügavus kai ääres on 7 meetrit.

Ants Tammleht avaldas kiitust majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, ehitusfirmale Nordecon International, kes ehitas sadamaosa tõrgeteta valmis, ja Saarte Liinide ehitusteenistusele eesotsas Peeter Oopkaubaga.
"See on suur töö ja nii suurt objekti meie koos Saarte Liinide ajal ehitanud ei ole," ütles Tammleht. Tänusõnad kuulusid veel ehitusjärelevalvele Telora-E-le, AS-ile Parmeron, Facio Ehitusele ja veeteede ameti rakendusüksusele. Ette öeldi tänusõnad Kuressaare Ehitusele, kes peab tuleva aasta juuli alguseks valmis ehitama kai nr 3, mis hakkab teenindama uut parvlaeva.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske andis edasi majandusminister Juhan Partsi tervitused, kes ei saanud üritusel osaleda Leedu ministri külaskäigu tõttu.

Lääne maavanem Neeme Suur avaldas lootust, et Virtsust saab meie järjekordne sadamalinn. "Ega ei ole siin midagi muud, tuleb aga taastada Rohukülas raudteeliin, sest ka seal on sadama areng, ja Virtsu raudteeliin, sest muidu ei saa see sadam oma täit jõudu kätte. Järgmine kord lõikame raudruuna eest linti lahti," sõnas ta muiates.
Saare maavanem Toomas Kasemaa ütles, et Läänemaalt läbi tulles ei mõtlegi selle peale, et Virtsu on Läänemaa osa.

"Ta on igale saarlasele ja muhulasele, kes siit läbi sõidab, väga omane ja kui siia jõuad, siis tunned, et oled juba kodus," märkis Kasemaa.
Kuna Virtsu sadama kai pikkus on sirge osa peal sobilik vähemalt 130–140 m laeva vastuvõtmiseks ja sügavust on kai ääres 7 meetrit, siis kui näiteks Pärnu sadamasse ei peaks laev sisse mahtuma, on Virtsu sadam valmis seda vastu võtma.Tagasi artiklite lehele
 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]