K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  12. detsember 2009 Lääne Elu
Hanila vald saab kaevandustasu riigilt kätte
KAIE ILVES

Keskkonnaministeerium lubas Hanila vallale tuleval nädalal välja maksta osa seni saamata jäänud kaevandusõigustasust, mis päästab valla majandusraskustest.

"Lubati, et ühe jupi maksavad tuleval nädalal," märkis Hanila vallavanem Arno Peksar. Lubatud summa on 400 000 krooni, ülejäänud osa seni saamata 1,3 miljonist kroonist on ministeerium lubanud maksta tuleva aasta alguses.

Novembris pöördus saamata kaevandusõigustasu pärast majandusraskustesse sattunud Hanila vald abipalvega peaministri poole, sest ei saanud keskkonnaministeeriumilt põhjendatud selgitust poolteise aasta maksmata tasu kohta.

Suhtlus keskkonnaministeeriumiga oli häiritud, alates vastuste viibimisest kuni selleni välja, et polnud enam üldse võimalik jutule saada. "Tundub, et meie probleemiga keegi ei tegelnud," märkis Peksar.

Peaminister küll Peksarile ei vastanud, kuid saatis abipalve edasi keskkonnaministeeriumile. Nüüd tundub vallavanemale, et asjad hakkavad liikuma.

"Hiljutises telefonikõnes keskkonnaministeeriumiga lubati raha välja maksta," ütles Peksar, kelle sõnul päästab kaevandusõigustasu valla kriisist. "Kui raha on tulemas, saab maksmata arvete asjus läbi rääkida. Järgmise aasta eelarve saame tasakaalu," ütles Peksar, kes on kindel, et ministeeriumi esialgu suulist lubadust raha välja maksta võib usaldada.

"Praeguse seisuga maksame oma töötajatele palgad välja ja küttearvete asjus lepime kokku. Lõpp hea, kõik hea," märkis Peksar, kes alles oktoobris oli valmis, et peab detsembris koolid ja lasteaiad kinni panema.Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]