K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.




 webmaster
 virtsu@virtsu.ee



  7. veebruar 2014 Lääne Elu
Virtsu töösturid hakkavad vihmausse kasvatama
KAIE ILVES

Kõmsi traaditööstus K.MET investeerib uutesse tootmishoonetesse kaks miljonit eurot

Kõmsi traaditööstuse aktsionärid plaanivad haaret laiendada ja hakata K.METi tootmishoonetes ladustama ja pakendama biohuumusmulda. Peale huumuse kokkuostmise, pakendamise ja müügi on kavas asutada ka Massusse vihmaussikasvandus, sõnas K.METi üks aktsionäre Aimar Roomets. Et "tegevusala on siin kandis tundmatu" ja kogu ettevõtmine alles lapsekingades, ei tahtnud Roomets sellest veel täpsemalt rääkida. Tegelust vihmaussidega aga K.METi mehed ei salga.

"Ilmas tasub kõike proovida," sõnas K.METi enamusaktsionär Mardo Leiumaa. Vallas on loodud mittetulundusühingu vormis nn vihmaussikasvatajate liit, mille juhatuses on ka Hanila vallavanem Arno Peksar. Asutatud on K–Kompose osaühing. Biohuumusmulla laoks saavad K.METi hooned ehk paari aasta pärast, mil K.MET kolib Kõmsilt ära. K.METi aktsionäridel on kavas ehitada uued toomishooned, investeerides neisse kaks miljonit eurot.

"Hoonete projekteerimine käib," kinnitas Leiumaa. Ehitust loodab ta alustada tuleval või ületuleval aastal. K.MET on üle 20 aasta tegutsenud endise Karuse kolhoosi garaažis ja remonditöökojas, mis ei ole tootmiseks sobilikud. "Hooned on liiga kõrged, ei pea sooja, põrandate kalle on vale," ütles Leiumaa. Kolhoosiaegsete hoonete renoveerimine oleks Leiumaa sõnul sama kallis kui uute ehitus.

Kuhu K.MET kolib, ei ole veel selge. Esialgu kavatses Leiumaa ettevõtte kolida Virtsu keskusesse rajatavasse tööstusparki. Kohalike elanike vastuseisu tõttu jäi aga pargiidee toppama. Pärast seda on K.METi osanikud kaalunud Eesti muudegi paikade eeliseid, näiteks Tallinna küljealust ja Tartut. „Miks mitte ka Pärnu või Haapsalu,” sõnas Roomets.

Leiumaa ei salanud, et üks tõsiseltvõetavaid kohti on siiski Virtsu. K.METiga selle asutamisest peale seotud Leiumaa on seal sündinud, kasvanud ja koolis käinud. Ta elab Virtsus nagu ka suur hulk K.METi töötajaid.

Uus K.MET hakkab esialgse plaani järgi paiknema neljas omavahel seotud hoones: büroo– ja olmehoone, tootmishooned mustast ja roostevabast metallist toodetele, nende vahel koosterakiste valmistamise töökoda koos konstrueerimisbürooga. Kui praegu tegutseb ettevõte 4000 ruutmeetril, siis uutes hoonetes on poole rohkem pinda. Samuti kavatseb K.MET tootevalikut laiendada.

"Roostevabast metallist toodete maht tahab suurendamist," ütles Leiumaa. Töökohtade arv suureneb ligi poole võrra. Praegu töötab K.METis 60 inimest. Kavas on luua 25 uut töökohta, neist 17 roostevaba metalli poolel. Ettevõtte keskmine kasum on 5–7 protsenti käibest. "Eesmärk on jõuda püsivalt kümne protsendiga kasumisse," sõnas Roomets.

Hanila metallifirma K.MET on 1991. aastal loodud ettevõte, mille põhitegevusala on traadist toodete valmistamine, aga ka toru- ja plekitööd, pulbervärvimine. 70 protsenti toodangust läheb ekspordiks Rootsi, Soome, Norrasse, Taani, Austriasse, Lätti ja Leetu. Tänavuseks käibeks prognoosib K.MET 3,5 miljonit eurot, 2017. aasta käibeks 5,3 miljonit eurot. Allikas: K.MET


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]