Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Virtsu muuseumi fotokogu nüüd avalik

Jüri Mõniste

18. jaanuar 2023


Virtsu muuseum digiteerib jõudumööda oma haruldast fotokogu. Esimesed 500 mustvalget pilti koos kirjeldustega on avalikkusele vaatamiseks üles laetud Virtsu kodulehele, vaata fotokogu siit: https://virtsu.ee/muuseum/virtsu-muuseumi-fotokogu/

Projekt on erakordselt oluline, kuna vanade fotode kaudu säilitame me kohalikku ajalugu. 

Uus keskkond on töökorras ja võimekas, kuid töö käib usinalt edasi, sest materjali meil jagub. Umbes veerand kõikide ajalooliste fotode mahust on praegu üles laetud. Küll aga tuleb edasi teha vabatahtlikku tööd, sest projektiraha enamaks ei jätkunud. 

Digiteeritud paberfotod on paar nädalat kodulehel avalikud olnud ja ootame väga nendega tutvunute tagasisidet. Paljud pildi kirjeldused on küsimärgiga, mistõttu oleme tänulik täpsustuste eest, kes on pildil, kus ja millal see on tehtud.  

Vanim digitud foto on tehtud 1915. aastal. Seal on pilte Virtsu raudtee ehitusest, hoonetest, rukkilõikusest, merest ja kalapüügist, Virtsu kalurikolhoosist ja tööstustest, aga ka perekondlikest ja kogukonna sündmustest ning 1920.–1930. aastate ateljee- ja laadapiltnike ülesvõtteid. 

Projekti toetas rahaliselt Kultuurkapital, seda nii Rahvuskultuuri fondi kui Pärnumaa ekspertgrupi kaudu.

Tagasi artiklite lehele